Byt Dobrovičova

Interiér

Rok realizácie: 2020

Byt Dobrovičova

Priestor je otvorený s vysokými stropmi typickými pre historické budovy

Bývanie s výhľadom

Dvojizbový byt v historickej časti Bratislavy v jednoduchom modernom štýle vznikol kompletnou rekonštrukciou pôvodne jednoizbového bytu. Vďaka vstavaným nábytkom tvoriacim zároveň steny miestností, bolo možné vytvoriť efektívnu a zároveň útulnú dispozíciu.

Základná požiadavka

Základnou požiadavkou okrem nového vzhľadu bolo efektívne využitie priestoru, kde by bolo možné vytvoriť samostatnú spálňu. To sa podarilo vytvorením centrálneho nábytkového prvku, v ktorom sa nachádza kuchynská linka, toaleta a kúpeľňa. Zvyšný priestor je otvorený a rozdelený na obývaciu izbu s kuchyňou a spálňou.

Pôvodné konštrukcie

Pôvodné konštrukcie stien sú obité od omietok a vymaľované na bielo. V celom priestore je čitateľné čo je nové a čo staré. Nová podlaha vrátane jej podkladných vrstiev umožnila umiestnenie všetkých nových technických rozvodov bez výrazného zásahu do stien.

Otvorený priestor

Priestor je otvorený s vysokými stropmi typickými pre historické budovy. Jednoduchá farebná schéma kombináciou bielej, zelenej a čiernej zjednocuje interiér. Sklenené prvky zakomponované ako stena kúpeľne a svetlík nad nábytkom spálne otvárajú a presvetľujú priestor.

V rámci našich služieb sme sa zúčastnili na celom procese rekonštrukcie bytu od návrhu cez rozpočet a výber dodávateľa po kontrolu na stavbe a odovzdanie priestoru.