Interiér Nové Zámky

Interiér

Rok realizácie: 2016

Interiér Nové Zámky

Prerábka halového priestoru na byt

Konverzia halového priestoru na luxusný penthouse

Pre klienta sme realizovali konverziu halového priestoru na luxusný penthouse. Priznaním pôvodnej konštrukcie, ktorú sme doplnili o materiály ako cemento-vláknité dosky a drevené lamelové obklady sme dosiahli želaného industriálneho designu „uprataného“ do obytnej funkcie. Samotnú dispozíciu bytu sme nevytvárali realizáciou priečok, ale rozumne vloženým nábytkovým kusom, ktorý oddeľuje dennú časť od nočnej, čím sme dosiahli požadovaný pocit vzdušnosti vzniknutého priestoru. Celkovému dizajnu novovzniknutého penthousu dominujú drevené lamelové prvky, ktoré popri dizajne majú aj veľmi výraznú funkčnosť v podobe zlepšenia celkovej akustiky v rámci priestoru.

Exteriér novovzniknutého bytu tvorí veľká terasa orientovaná z dennej časti, ktorú sme dotvorili technicky veľmi prepracovanou dostavbu zimnej záhrady a obkladmi z prevetrávanej fasády.

Nezvyklé stavebné a dizajnové postupy

Najväčšou výzvou v rámci tejto realizácie, bola potreba použiť nezvyklé stavebné a dizajnové postupy, aby sme eliminovali všetky tepelné, akustické a technické danosti pôvodného halového priestoru, ktorý nebol určený na bývanie. Ale zároveň sme sa snažili dosiahnuť príjemný obytný priestor, ktorý dizajnovo ťaží z pôvodných industriálnych prvkov haly.