Rodinný dom Staré mesto Bratislava

Rodinné domy

Rok realizácie: 2020

Rodinný dom Staré mesto Bratislava

Rekonštrukcia a prístavba rodinného domu. Staré mesto Bratislava

Rekonštrukcia povojnovej Vili

V tomto projekte sme sa zaoberali rekonštrukciou povojnovej vily blízko Bratislavskej kalvárie. S klientom sme sa snažili o maximálne zachovanie génia-lóci starej vily a zároveň sme sa jej chceli dodať novú súčasnú vrstvu v podobe modernej prístavby, ktorá zároveň nekonkuruje pôvodnej stavbe. Použité materiály vo forme skla a CORTENU na priznanej prístavbe príjemne kontrastujú s rekonštruovanou pôvodnou stavbou vily, čím sa vytvára veľmi harmonický celok, ktorý dolaďuje vkusne a funkčne realizovaná záhrada.

V knihe: Vily okolo Horského parku

Našu realizáciu si nezáväzne všimli aj autori knihy „Vily okolo Horského parku“ Tomáš Berka a Ján M. Bahna ktorý o nej napísali:

„Aj v tejto časti prístavieb a rekonštrukcií víl sa stále nájde niečo príjemne prekvapujúce. Dlho sme po tejto ceste chodili. Pred siedmimi rokmi sme popisovali a poznávali protiľahlú vilu Makovických. Vtedy sme si všimli, že oproti sa v tichosti dokončuje rekonštrukcia a dostavba s úpravou záhrady klasickej a pomerne nevýraznej vily. Ku klasickej vile sa zo strany ulice pribudoval vstupný trakt s betónovým schodiskom. Hnedá farba CORTENU nás upozornila na nové prvky. Dostavbu a úpravu záhrady sme odfotili zo zadného susedného dvora, kde sa objavili podobné farebné prvky a pohľadové betóny. Architektonické prvky sú spracované na vysokej úrovni. Takto si predstavujeme rekonštrukciu klasickej vily. Tento dobre zrekonštruovaný objekt sme ešte dokázali zaradiť do tejto knihy.“ Koniec citátu.