Salón Denis

Interiér

Rok realizácie: 2017

Salón Denis

Interiér kaderníckeho salónu. Spolupráca Zuzana Vlžáková.

Umiestnenie

Kadernícky salón je umiestnený na prízemí staršej obytnej budovy na rušnej ulici v širšom centre Bratislavy. Po rokoch skúseností, ako zamestnanec v značkových prevádzkach chcel majiteľ realizovať svoju vlastnú predstavu o netradičnom modernom salóne pre svojich klientov. Od začiatku spolupráce sme dbali na celkový dojem, ktorý má mať zákazník pri návšteve salóna.

Vybúraním skoro všetkých priečok a zavesených stropov sme otvorili priestor. Následne použitím jedného výrazného vstavaného nábytkového prvku, ktorý prebieha celým salónom sme tento priestor zjednotili a zorganizovali.

Nábytok

Voľne stojaci nábytok na mieru z oceľových rúrok odkazuje na vek budovy, v ktorej je salón umiestnený.

Staré betónové a murované konštrukcie budovy sú odhalené a priznané vo svojej surovej podobe. V kontraste ku nim pôsobia nové nábytky a liata priemyselná podlaha. Svietidlá sú podobne ako nábytky „pridané“ ako ďalšia vrstva na pôvodné konštrukcie. Kontrast medzi starými a novými prvkami, čitateľné vrstvenie pridávaním nových konštrukcií a nábytku do priznane starého priestoru vytvára vizuálny kontrast a vnem, ktorý spolu s farebným zladením celku dáva interiéru charakter.